2023’ün en çok kazananı ‘Barbie’ oldu

Greta Gerwig’e tüm zamanların ‘en büyük açılış hasılatını elde eden kadın yönetmeni’ ünvanını kazandıran ‘Barbie’, 21 Temmuz’da vizyona girdiği günden beri rekor kırmaya devam ediyor. Film, yılın en çok gişe hasılatı elde eden filmi oldu.

‘Süper Mario Kardeşler Filmi’ adlı yapımı geride bırakan Barbie, tüm dünyada 1 milyar 36 milyon dolar hasılat elde etti. ‘Süper Mario Kardeşler Filmi’ 1 milyar 35 milyon dolar kazanmıştı.

Margot Robbie ve Ryan Gosling’in başrolünde yer aldığı ‘Barbie’, Warner Bros.’un en çok gişe hasılatı elde eden filmi oldu. Hollywood sinemasının pek çok önemli yapımına imza atan şirketin en çok gişe hasılatı elde eden filmi ‘Harry Potter’ serisinin son filmi ‘Harry Potter: Ölüm Yadigarlar Bölüm 2’ idi. Film, son Harry Potter filmini de geride bıraktı.

‘Barbie’ filmi, açılış hafta sonunda 155 milyon dolar kazanarak 2023 yılının ‘en iyi açılışını yapan filmi’ oldu. Filmi aynı zamanda, yönetmen Gerwig’e dünya çapında gişede bir canlı aksiyon filminin en çok hasılat yapan kadın yönetmeni ünvanını kazandırdı.

22 EYLÜL’DE IMAX’DE

Öte yandan, ‘Barbie’ IMAX formatında izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Film, seçilmiş bazı salonlarda 22 Eylül’den itibaren gösterilmeye başlanacak ve yalnızca bir hafta gösterimde kalacak.

Seyirciye en gerçekçi film deneyimini sunmayı amaçlayan IMAX formatı, normal filmlere göre daha yüksek kalite ve netlikte film çekimi vadediyor. IMAX salonları, dev perde boyutu ve gelişmiş ses sistemiyle izleyiciye filmin içerisindeymiş hissi yaşatıyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x